HAKKIMIZDA

Baran Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Ve İstihdam Hizmetleri Limitet Şirketi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından  yetkilendirilmiş  Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) olarak; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında firmalara hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.

2006 yılından bu yana Uyarı İSG; Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün oluşması adına onbine yakın kuruluşa “Risk Analizi ve Acil Durum Eylem Durum Planı” hizmetleri vermiş, on binlerce çalışana “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi vermiş ve görevini başarıyla yerine getirerek 2014 yılında daha profesyonel bir bakış açısı ile amatör ruhunu kaybetmeden yerini Baran OSGB’ ye bırakmıştır.

Baran OSGB, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında birçok sektörden lider firmalara hizmet veren ve bu alanda hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam eden ülkemizde bu alanda söz sahibi olan bir kuruluştur.

Baran OSGB’ nin yakaladığı bu başarının arkasında; kurulduğu günden günümüze; tek gayesinin müşteri memnuniyetini ön planda tutması olmuştur. Yapılan işin niteliği gereği “ÖNCE İNSAN!” parolası ile yola çıkılması, hem kendi bünyesinde hem de hizmet verilen işyerlerindeki kişiler tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Amacımız, öncelikle kurumsal olarak çalıştığımız tüm işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında her konuda yardımcı olmak,  iş sağlığı ve güvenliği kültürünü geliştirmek, gerek saha uygulamaları gerekse yasal mevzuat kapsamında işletmelerin gerekli dokümantasyonların sağlanmasında reel ve ölçülebilir olarak iş sağlığı ve güvenliğine katkıda bulunmaktır. Diğer yandan ise yaptığımız çalışmalar ile her platformda kabul gören değer yargıları ve standartlar oluşturmak amacındayız.

İş sağlığı ve güvenliği evrensel insan haklarının bir gereğidir. Bu bağlamda iş sağlığı ve güvenliği, insanların ve toplumların yaşam standartlarının en üst düzeye çıkmasında çok önemli bir yere sahiptir. En gelişmiş toplumların, çalışanlarının sağlık ve güvenliğine en çok önem veren toplumlar olduğu gerçeği zaten karşımızdadır.

Bu konuda Baran OSGB çalışanları olarak kendimizi öncelikle gönüllülük esasına uygun çalışan insanlar olarak konumlandırmayı uygun buluyoruz. Bu durumda bize düşen, ülkemizde bu alanda yaşanan maddi manevi kayıpların azaltılması ve tamamen önlenmesi için İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun öneminin daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve bu konudaki gelişmelere var gücümüzle katkıda bulunmaktır.

Baran OSGB bu perspektif dâhilinde tüm müşterilerine en iyi, en kapsamlı ve en kaliteli hizmeti, zamanında makul fiyatlara vererek sektöründeki farklılığını daima göstermekten gurur duyacaktır.

MİSYONUMUZ

Hizmet verdiğimiz firmaların ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutarak güncel mevzuatın gereklilikleri konusunda kuruluşlara danışmanlık ve çözüm ortaklığı yapmak, çağdaş yöntemler kullanarak Türkiye’ de iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesine katkı sağlamak.

VİZYONUMUZ

Türkiye genelinde İş Sağlığı Ve Güvenliği alanında yaptığı iş ile lider, yenilikçi, seçkin, en çok tercih edilen ve önerilen kuruluş olmak.

Bu görevi yerine getirmek adına kurduğumuz profesyonel ekibimizle, her biri kendi alanında lider çözüm ortaklarımızla, “Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü ”nü oluşturmayı ve hayatımızın her alanında uygulamayı kendimize görev edindik.