patlamadan-korunma-dokumani

PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI

İşyerlerinde oluşabilecek patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla hazırlanan dokümana Patlamadan Korunma Dokümanı denir.

30.04.203 Tarih ve 28633 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan ÇALIŞANLARIN PATLAYICI ORTAMLARIN TEHLİKELERİNDEN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK ile Madde 11 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren vepatlayıcı ortam oluşma ihtimali bulunan işyerlerinde Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlanması zorunlu hale gelmiştir.

Patlamadan Korunma Dokümanı, işin başlamasından önce hazırlanır ve işyerinde, iş ekipmanında veya iş organizasyonunda önemli değişiklik, genişleme veya tadilat yapıldığı hallerde yeniden gözden geçirilerek güncellenmesi gerekmektedir.

Baran OSGB bünyesindeki Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi almış deneyimli uzmanlar tarafından Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlanmaktadır. .

Henüz işletmeniz için Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlanmadıysa ya da güncellenmesi gerekiyorsa hemen bize ulaşın en kısa sürede Baran OSGB olarak alanında deneyimli uzman kadromuzla Patlamadan Korunma Dokümanını ilgili Kanun ve Yönetmeliklere uygun olarak hazırlayalım. Patlamadan Korunma Dokümanı Hizmeti ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.