saglik-ve-guvenlik-plani

SAĞLIK VE GÜVENLİK PLANI

Muhtemel risklerin değerlendirilip yapı işi süreci boyunca sağlık ve güvenlik ile ilgili alınacak tedbirlerin, organizasyon yapısının, çalışma yöntemlerinin ve bunlara ilişkin işlerin ne zaman ve kim tarafından yapılması gerektiğinin belirlendiği, aynı yapı sahasında faaliyet gösterecek farklı işverenler, alt işverenler, kendi nam ve hesabına çalışan kişiler ve farklı çalışma ekipleri arasında sağlık ve güvenliğe dair hususların koordinasyonunun sağlanması amacıyla yapı alanının tamamından sorumlu işveren veya proje sorumlusu tarafından hazırlanan veya hazırlanması sağlanan plana Sağlık ve Güvenlik Planı denir.

05.10.2013 Tarih ve 28768 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ ve 19.09.2013 Tarih ve 28770 Sayılı Resmi gazetede Yayınlanan MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ gereğince İşveren işine başlamadan önce Sağlık ve Güvenlik Planı’ nı hazırlamak veya hazırlanmasını sağlamak zorundadır.

İlgili yönetmelik hükümleri gereğince Sağlık ve Güvenlik Planının Sağlık ve Güvenlik Koordinatörünce hazırlanması gerekmektedir. Baran OSGB bünyesinde bu alanda yetkin ve deneyimli İş Güvenliği Mühendislerimiz tarafından Sağlık ve Güvenlik Planı hazırlanması için hizmet verilmektedir.

Henüz işletmeniz için Sağlık ve Güvenlik Planı hazırlanmadıysa ya da güncellenmesi gerekiyorsa hemen bize ulaşın en kısa sürede Baran OSGB olarak alanında deneyimli uzman kadromuzla Sağlık ve Güvenlik Planını ilgili Kanun ve Yönetmeliklere uygun olarak hazırlayalım. Sağlık ve Güvenlik Planı Hizmeti ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.